AVISTIPS finner du her og til høyre på siden #mce_temp_url#
V65-tips
Dagens bankere
4 Light Garden (V65-1) er en nykomling fra Frankrike til Are Hyldmo-stallen som er etteranmeldt til Norsk Derby. Han gikk tre løp i Frankrike som toåring, plassert i to av dem som annen- og tredjehest og vurdert til 80 i form. Det er usikkert hvor god debutanten, 2 Big Red Bling, til Niels Petersen er, men jeg sjanser på at han ikke løper til over 80 første gang ut, selv om stallen viser god form, og setter kun én strek på bongen.
6 Star Pakistan (V65-3) har innledet sesongen med to andreplasser og oppgaven her ser ganske grei ut. Spørsmålet blir om distansen på 2400 meter blir for langt. Står han den, er sjansen god for seier.
1 Shazam Bling (V65-6) gikk et godt løp første løpsdag da han var nummer to bak Irish Lioness. Han er rask ut av boksene, og med startspor én og championjockey Carlos Lopez i salen, tror jeg han kommer til å lede fra start til mål i dette enkle selskapet.
Dagens outsider
6 Simmy’s Copshop (V65-4) avsluttet sterkt sist på 1100 meter. Nå blir det 1600 meter som egentlig ikke er hans favoritt, men han har vunnet på den distansen tidligere. Han er vel også bedre på gresset, men nå er han 13 kilo under den formen han startet på i fjor og hele 19 kilo under da han sist hadde en seier som var i 2022, så det er en hest som har større kapasitet enn det handicappet han er på nå. Han viste god vinnervilje sist og jeg tror han kan utfordre favoritten 3 Holiday.
V4-tips
Dagens bankere
6 Star Pakistan (V4-1) – se V65-tipset.
1 Shazam Bling (V4-4) – se V65-tipset.
Dagens outsider
6 Simmy’s Copshop (V4-2) – se V65-tipset.
Dagens beste spill
Trippel i dagens 6. løp med 1 Shazam Bling, 3 Hope and Glory og 4 This is Pippi. Markeres på alle plassene.
V65-forslag
V65-1: 4 Light Garden
V65-2: Alle
V65-3: 6 Star Pakistan
V65-4: Alle
V65-5: Alle
V65-6: 1 Shazam Bling
Kr 215
V4-forslag
V4-1: 6 Star Pakistan
V4-2: Alle
V4-3: Alle
V4-4: 1 Shazam Bling
Kr 172
DD-forslag
DD-1: Alle
DD-2: 1 Shazam Bling
Kr 70
***