* Dette er interessant info i et løp der to Bling-hester, Shazam Bling (Niels Petersen) og Kaching Bling (Annike Bye Hansen) høyere rangert – og klart større streksamlere i V5- og V4-spillet.
Her er Cathrines kommentarer til ovrevoll.no
- 6 Just Jameson (1. løp, Oliver Wilson) trenger en gjennomkjøring til. 2000 pluss er beste distansen. Måtte «bruke hest» for å henge med sist.
*- 3 Purple Ace (V5-2, Oliver Wilson) går nedover i handicap. Det er flott. Vant på 86 I formtall den 17. oktober. Kan det bli svikt I banen, er det bra. Regnes her i et felt med flere gode.
- 7 Lucky Diamond (V5-3/V4-1, Daniel Marchant) virker å være i fremgang, avsluttet bra sist. Ikke noe feil på henen. Kan være litt skarp distanse, men hun er en outsider. Daniel Marchant jobber hos Silja Støren.
- 1 Zofi (V5-5/V4-3, Sandro De Paiva) har kanskje størst kapasitet av mine to. Har slitt med kryslammelse. Bråk i boksene, misset starten sist. «Løp litt i panikk», sa Jacob Johansen etterpå. Ørehette på torsdag. Hun kan være rask ut av boksene, men skal ikke ha tet. Legger oss bak Shazam Bling som vel er tethesten. Jobber bra, ser pigg og veldig fin ut og kan være en skrell torsdag.
- 3 Lily Of The Valley (V5-5/V4-3, Oliver Wilson) avsluttet veldig bra 17. mai i løpet Mauna Queen vant. Ikke glem Lily Of The Valley! Jeg har to spennende hester i dette løpet. Det er jeg som har satt på jockeyene.
- 9 Juniper Fox (V4-4, Oliver Wilson) er en stor hest som vi har litt forhåpninger til etter hvert. Har kapasitet. Ble dødssliten sist, det har vært noen utfordringer, men har trent fint nå. Skal med på bongen torsdag.
- 12 Airtrix (V4-4, André Rodriguez De Oliveira) er én av flere i et åpent løp. Er bak Juniper Fox hvis den fungerer - men det er jeg ikke helt sikker på.
Spennende nyimport fra Annike

Annike Bye Hansen (Hesteguidens bilde over) er klar for hjemmebanen etter en lørdag på Klampenborg der Hard One To Please, uten tungestropp i Danmark, ikke lignet på den topphesten han er. – Jeg håper og tror manglende tungestropp var årsaken, men vi har tatt blodprøver, sier Annike som kommenterer sjansene torsdag:
2 Hawaii Five O (1. løp, Per-Anders Gråberg) debuterte på Øvrevoll sist og var helt mislykket. Vi gjør om på noen ting denne gangen og regner med et bedre løp. Men ingen av mine skal kunne røre Are Hyldmos Light Garden, den er en vinner på papiret.
- 5 Mauna Queen (1. løp, Elione Chaves) var bra til seier i siste start. Kan selvfølgelig være der hvis Light Garden skulle svikte.
2 Expert Advice (V5-2, Elione Chaves) ble kjøpt via Walter Buick. Han vet hvilke hester som funker for meg. Vi har brukt tid, jeg synes hun har jobbet bra, det er en kvalitetshest. Men hun kan blåse tom, det er lang pause. Hun går til Bloomers Vase 15. juni etter dette.
* Red. anm.: Seieren til Expert Advice i Nantes i Frankrike 3. Juli 2024 kom på “very soft ground”.
6 Run for Justice (Per-Anders Gråberg) har skuffet to ganger uten at jeg klarer å sette finger’n på noe. For høyt i handicap?
1 Youonlyliveonce (V5-4/V4-2, Elione Chaves) bør kunne vinne dette løpet. Det gikk altfor fort sist på Jägersro. Han trives best hjemme. 1370 meter er perfekt. Men det er mye 2.plasser, og det går ikke an å stole helt på’n.
5 Kaching Bling (V5-5/V4-3, Elione Chaves) fikk jeg i månedsskiftet mars/april. Skal ha en bra sjanse til å vinne hvis Shazam Bling til Niels Petersen ikke er så god som ryktene sier, uttaler Annike til ovrevoll.no.
- Appelino er stallens beste sjanse
.jpg)
Han kommer fra Scandinavian Open-seier med Ami De Vega. Jan-Erik starter fire torsdag, bl. a. Appelino (V5-2) som var ute kun to ganger i fjor. Vant «Vinterfavoriternas» (Svensk Galopps bilde over, Jan-Erik Neuroth rir) året før og kjempet da hode-hode med Schamyl om å bli årets 2-åring på Øvrevoll. Gjør en veldig spennende start på Øvrevoll. – Appelino er stallens beste sjanse, sier Jan-Erik til ovrevoll.no
3 Soledar (1. løp, Sandro De Paiva) er ute for å få erfaring, foreløpig. Skal ha distanse. Dette er en spennende norskfødt hest. Begge mine er «seine» typer. Light Garden blir favoritten i løpet.
4 Abalone (1. løp, Harry Willian Wessner) er ikke like klar som Soledar. Ute for å få løp. Distansen passer.
1 Imra (V5-2, Nora Hagelund Holm) trener ikke noe dårligere enn Appelino, men er best på dirt. Det er gode hester imot mine to, men jeg blir ikke overrasket om én av dem vinner. Imra skal med på gardering selv om jeg holder Appelino for å være en bedre sjanse. Men begge mine skal ut i større løp senere.
5 Appelino (V5-2, Sandro De Paiva) har vokst mye, sleit ellers med en hov i fjor. Kan formtallet sitt alle dager i uken. Er nok best på Bros flate bane. Men ble påridd og dratt ut i den siste Øvrevoll-starten i fjor, sier Jan-Erik som er veldig spent foran dette løpet.
SISTE: Appelino er nå strøket fra løpet grunnet hovknusning.
Prøver å holde unna for Youonlyliveonce
Knut O. Arnesen har fem til start og er ganske klar på at Caio Shark, med Carlos Lopez, er den beste sjansen. Var toer som frontrunner sist, slått av Admiral De Vega. I dag prøver han å holde unna for en annen Annike Bye Hansen-hest, Youonlyliveonce. - Jeg er drittlei av å komme bak hestene til Annike, sier Knut - med latter i stemmen.
- 3 Amzaan (V5-1, Carlos Lopez) sleit med en luftveisinfeksjon i fjor. Ble seint klar. Har trent bra nå, men ti måneders pause kan bli litt tøft. Skal ikke glemmes helt, men er ingen favoritt.
- 3 Fornham St Martin (Fernando Manzo) kommer ut i amatørløpet som er åpent. Er nok best på dirt, og det kan også være litt i lengste laget. Premie, kanskje trippel.
- 4 Caio Shark (V5-4/V4-2, Carlos Lopez, 23-prosenter kl. 11.00 torsdag) var bra sist, slått av en veldig god hest. Har tatt løpet fint. Har vunnet på 1370 meter før. Her prøver vi å gå til tet og bli der. Det er Youonlyliveonce (53-prosenter, red. anm.) imot. Resten er jeg ikke bekymret for.
- 7 Dios Mio (V5-5/V4-3, Maikel Narvaez Bravo) har slitt med sore shins. Er ute for å lære.
- 6 Engas Dreamcatcher (V4-4, Maikel Narvaez Bravo) blir bra på sikt. Gikk fint sist til tross for kort distanse. Dette er et åpent løp, men Niels Petersen og Cathrine Erichsen har vel favorittene, sier Knut O. Arnesen til ovrevoll.no.
Tror mest på Shazam Bling
Niels Petersen er tilbake i den hetluften han manglet en del av i fjor: Fem seire på elleve starter på hjemmebanen gir mektige 45 i seiersprosent. I dag kan det komme mer. - Shazam Bling (V5-5/V4-3) er den beste sjansen, sier Niels til ovrevoll.no - etter litt betenkningstid.
- 1 Dubai First (V5-1, Per-Anders Gråberg) skuffet litt sist, men det ble også litt feil. Fikk spor og "pullet". Han er en fin type og gir et positivt inntrykk.Gress nå, det skal gå fint. 13-prosenter i formiddag, det er litt lavt.
- 6 Hunters Lullaby (V5-4/V4-2, Per-Anders Gråberg) stoppet sist på 1600 dirt. Mye bra hester her. Går med to kilo overvekt, men tas med på bred gardering.
- 2 Andromeda Bling (V5-5/V4-3, Lorenzo Putzulu) gir et godt inntrykk, men dette er ikke noe dårlig løp. Og det er første gang ut. Skal ikke slå Shazam Bling.
- 4 Shazam Bling (V5-5/V4-3, Carlos Lopez) stod lenge i boksene sist. Det ble fryktelig feil, han veltet nærmest ut.
Det er en fin hest, første gangen på gresset nå. Kommer til å ligge der framme. Bra hester i feltet; Annike (Bye Hansen, red. anm.) har én og Cathrine to (Erichsen, red. anm.), men jeg har en god feeiling.
- 2 Electra Blue (V4-4, Carlos Lopez) er bedre enn 56 i handicap. Veldig fordel av gress og langt oppløp. Fair sjanse her.
- 3 Stepping Stone (V4-4, Per-Anders Gråberg) er en fin hoppe, men veldig vanskelig. Dette er en tøff madame. Kan være litt tidlig, kanskje ikke noe helt opplagt valg av Carlos å velge den andre. Moa The Muskateer er fint inne og kan være farlig her, sier Niels Petersen til ovrevoll.no.
* - Den beste og nest beste sjansen? Vanskelig. 6 Carrara (V5-1, Manuel Martinez) og Buckyboss (V5-4/V4-2, Harry Willian Wessner, kanskje, melder Silja Støren før løpene.
OM BANEN: - God bane i dag. Litt svikt på toppen, så den burde være fair, melder Jan-Erik Neuroth til ovrevoll.no kl. 12.00.