Ti på topp blant jockeyene har ikke de store endringene på Øvrevoll. Walter Buick og Janos Tandari har vært de to fremste på Adelskalenderen siden de la opp. Deretter er det et sprang ned til Gunnar Nordling på tredje. Om tre år er det kanskje Carlos Lopez som overtar bronseplassen, og holder han stilen i ti år, er han oppe i ryggen mot de to toppene.
		 
            
			I år har vi vært gjennom 30 løpsdager, mens det midt på 80-tallet var godt over det dobbelte. Derfor er det sterkt av Carlos om han kommer i nærheten av de to fremste. 
Det er kun seks aktive jockeyer som har tatt over 100 seire på Øvrevoll. Blant disse befinner både Jan-Erik Neuroth og Per-Anders Gråberg seg. Begge fikk en redusert sesong i år på grunn av stygge skader. Jan-Erik ble champion i 2019 og rakk å passere 200 seire totalt før skaden. 
Den eneste kvinnelige aktive med over 100 seire, er Anna Pilroth. Hun hadde en fin sesong i år med ni vinnere.
Adelskalenderen:
Walter Buick            844
Janos Tandari           836
Gunnar Nordling         546
Colin Gauntlett           544
Trond Jørgensen        527
Carlos Lopez              459
Manuel Santos           422
Espen Ski                   390
Sam Dudley               368
Yvonne Durant           354
 
 
Aktive jockeyer med flere enn 100 seire:
Carlos Lopez            459
Jacob Johansen       333
Per-Anders Gråberg 239
Jan-Erik Neuroth      202
Elione Chaves          176
Anna Pilroth             122
 
 
Undertegnede hadde på en av listene i fjor feil tall på Carlos Lopez. Nå er det rettet, og han har riktig tall med 459 seire på Øvrevoll.